-- --
--
--
--
SON 10 HABER
ÖĞRENCİLERE SİGORTACILIĞI ANLATTIK
--
ÖĞRENCİLERE SİGORTACILIĞI ANLATTIK
3.2.2011

          Genel Koordinatörümüz Selim Külekçi Atakent Anafartalar Anadolu lisesi son sınıf öğrencileriyle bir araya geldi.

          Yeni bir okul olduklarını ve bu yıl ilk mezunlarını vereceklerini kaydeden Anafartalar Anadolu Lisesi Müdürü Bünyamin Kesici, son sınıftaki öğrencilerin meslek seçimlerine yardımcı olmak amacıyla, "Kariyer Günleri" adı altında; mesleklerinde kariyer yapmış ve belli başlı konumlara gelmiş meslek erbablarını okullarına davet ettiklerini ve sigortacılık ile ilgili sunum yapması için, işinde iyi olduğunu bildiğimiz Zorluoğlu Sigorta Aracılık Hizmetleri Genel Koordinatörü Selim Külekçi'ye ricada bulunduklarını söyledi.

        Öğrencilere meslek seçimlerine katkıda bulunmak adına sigortacılığı anlatan Genel Kordinatörümüz Selim Külekçi, 4000 yıllık geçmişe sahip olan sigotacılık sektörünün AB uyum yasası çerçevesinde yeniden şekillendiğini ve çok daha iyi noktalara geldiğini belirterek sözlerine şöyle devam etti.

          “ Arkadaşlar, kimi insanlar mesleklerini severek icra etmekteler, kimi insanlarda var ki sevmeden, istemeden mesleklerini icra etmekteler. Sizlerde mesleğinizi severek icra edenlerden olmak istiyor iseniz seçiminizi çok ama çok iyi yapınız ve çok çalışınız. Üniversiteden mezun olduğuklarında tek kazancı adına diploma denilen bir kağıt parçasından başka bir şeye sahip olmayan mezunlar vardır. Bir şekilde öyle ya da böyle mezun olmuşlardır ve o diplomayı almışlardır. Fakat mesleklerini icra edebilecek bilgi birikiminden yoksundurlar. Sizler ancak seçimlerinizi iyi yaparak ve hedefinizi iyi belirleyerek adına diploma denilen bir kağıt parçasından çok daha fazlasına sahip olabilirsiniz.
          Ben mesleğini çok ama çok severek yapan bir ağabeyiniz olarak, sizlere gönül rahatlığı ile sigortacılık mesleğini önerebiliyorum. Sigortalanabilir değerlerin, Dünya’ya oranla çok daha az olduğu ülkemizde, sigortacılık yeni yeni şekillenmekte, yeni yeni sigorta bilinci insanlara yerleşmekte ve sigortalanabilir değerlerin sigortalanmamış kısmının %80 lerde olduğu günümüzde, sigortacılığın Türkiye’de geleceğin mesleği olduğunu söylemek olağandır.”

          Çok daha fazla detaya sahip konuşma sonucu öğrencilerin sigortacılık mesleği ile alakalı sorularını cevaplayan Genel Koordinatörümüz Selim Külekçi’yi öğrenciler bol bol alkışladı ve çiçek takdim ederek teşekkürlerini dile getirdiler.

          Genel Koordinatörümüz Selim Külekçi son olarak; samimi bir ortamda gözleri pırıl pırıl bakan gençlerle birlikte olmaktan memnun olduğunu ve  öğretmenlerin çok kutsal bir görevi yerine getirdiklerini belirterek özellikle Okul Müdürü Bünyamin Kesici ve Rehberlik Öğretmeni Serpil Karaca olmak üzere tüm idarecilere , öğretmenlere ve okul çalışanlarına teşekkürlerini iletti.

--
Anasayfa | Zorluoğlu | Ürünler | Acenteliklerimiz | Hizmetler | Bilgi Bankası | SSS | Site Haritası | İletişim
Copright © 2010 - 2015 ZORLUOĞLU Sigorta Aracılık Hizmetleri ( zorluoglu.com - zorluoglu.com.tr - zorluoglusigorta.com - zorluoglusigorta.com.tr )
Web Tasarım & Yazılım